Detectii Pierderi Apa * Water Loss Detections
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Economia este pentru toate lumea

3 participanți

In jos

Economia este pentru toate lumea Empty Economia este pentru toate lumea

Mesaj  AltenFilter Vin Mar 09, 2012 12:33 am

Buna ziua si aici,
Rezultate foarte bune am obtinut dupa ce am echipat mai multe hoteluri , restaurante , baruri, unde consumul de apa era mare si cu ajutorul economizoarelor s-a obtinut o reducere de 30-40 %.
Necazul este ca noi , romanii nu am bagat in seama economia decat acum cind a crescut pretul apei.
Pentru ca aceste dispozitive sunt brevetate de catre AMFAG. Spa Italia de cativa ani buni.
In curand va voi prezenta si alte dispozitive cu ajutorul carora se poate economisi apa.

AltenFilter

Mesaje : 6
Data de înscriere : 08/03/2012
Localizare : Craiova , Dolj

http://www.altenfilter.ro

Sus In jos

Economia este pentru toate lumea Empty asteptam produsele

Mesaj  Admin Vin Mar 09, 2012 3:31 am

este adevarat ce zici

dar daca ar fi sa alegi o masina care nu polueaza dar costa de 50 de ori mai mult decat una obisnuita- atunci vei alege masina obisnuita***chiar daca esti de acord cu a respecta natura nu iti permiti

deci daca echipamentele ma ajuta sa fac economii la mine in buget si costul se poate recupera atunci solutiile se si aplica
-in Anglia firma care livreaza apa este direct interesata de reducerea risipei de apa pentru ca sunt cazuri cand nu exista apometru la fiecare proprietate---deci este in beneficiul celui care furnizeaza apa sa se faca economie

PS - scrie tot aici despre acest subiect,trimite siteul,preturi,etc

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 335
Data de înscriere : 13/07/2010
Varsta : 43
Localizare : TIMISOARA

http://pierderideapa.wordpress.com

Sus In jos

Economia este pentru toate lumea Empty CALCULE APROXIMATIVE

Mesaj  AltenFilter Vin Mar 09, 2012 5:10 am

Pe site-ul nostru am incercat sa facem un tabel cu economia pe care o poate face o famile.
Aceasta economie pentru unii poate insemna destul de mult, cu o investitie minima!
Personal: Inainte de a monta economizoarele consumam 6-7 mc apa rece si 5-6 mc apa calda.
Deci un total de 7 x 4 = 28 plus 6x 20 = 120 deci 148 lei lunar
Acum consum fara sa fac economie _ adica tot asa ne spalam)
4mc apa rece = 16 lei
3mc apa calda = 20 lei
Total = 36 lei/luna ..O economie de apr.100 lei
Si daca intr-o comunitate de 5000 de familii se economisesc 6mc x 5000 =30.000 mc apa lunar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AltenFilter

Mesaje : 6
Data de înscriere : 08/03/2012
Localizare : Craiova , Dolj

http://www.altenfilter.ro

Sus In jos

Economia este pentru toate lumea Empty dublare de teme

Mesaj  vasaurflo Vin Mar 09, 2012 11:59 am

Va rog sa nu mai dublati temele pe acelasi subiect (vezi subiectul introdus de AltenFilter) si dati date cat mai concise despre echipamente.

Mai sus era vorba de o economie de 50%, acum scade la 30-40% - hotarativa cu cifra.

Ati facut 2 calcule ipotetice pentru boiler si centrala pe gaz, dar faceti si pe consumul real de apa calda si/sau apa rece furnizata de o regie sau alta si oare economie mai este la fel ?

Ma bucur ca promovati produse moderne dar "cosmetizati-le" mai frumos.

Veti spune ca sunt carcotas dar ce primarie/comunitate da bani pentru a se monta la 5000 de familii aceste dispozitive (deoarece aceasta investitie s-ar merita poate la un ansamblu rezidential si nu la actualele imobile cu retele vechi si basca mai si infunda dispozitivele).

Poate ar trebui regandita strategia de promovare a produselor, ce ziceti ?

vasaurflo

Mesaje : 28
Data de înscriere : 18/07/2010
Varsta : 42
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

Economia este pentru toate lumea Empty amfag

Mesaj  AltenFilter Sam Mar 10, 2012 6:36 am

Producatorul AMFAG Spa Italy posteaza pe site sau ce va interseaza :demonstratia , scheme tehnice mai putin preturile pe care vi le putem da noi cu un e-mail la adresa din site-ul nostru.

AltenFilter

Mesaje : 6
Data de înscriere : 08/03/2012
Localizare : Craiova , Dolj

http://www.altenfilter.ro

Sus In jos

Economia este pentru toate lumea Empty Re: Economia este pentru toate lumea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum